Zasady bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej

Bezpieczeństwo finansowe w bankowości elektronicznej

Rozwój bankowości elektronicznej, w tym dynamicznie rozwijającej się bankowości internetowej, opartej na elektronicznym przetwarzaniu danych, pociąga za sobą wzrost liczby różnorodnych form przestępczej aktywności wymierzonej przeciwko bezpieczeństwu danych, zagrażających bezpieczeństwu finansowemu na rynku usług bankowych, w szczególności bezpieczeństwu środków zgromadzonych na rachunku bankowym, do których dostęp możliwy jest na odległość za pomocą urządzeń takich jak komputer, telefon itp.

Nie ulega wątpliwości, że skala zagrożeń przestępczością w  bankowości elektronicznej będzie wciąż rosła wraz z nieuniknionym, dalszym rozpowszechnianiem się usług bankowości elektronicznej.

Nie można pominąć faktu, że na rozmiar przestępczości w elektronicznym obrocie bankowym ma również wpływ zachowanie indywidualnych uczestników rynku finansowego, którzy nie zawsze w  dostatecznym stopniu są świadomi istniejących zagrożeń. Często nie posiadają też wiedzy o tym, jak mogą się przed nimi bronić.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z broszurą zamieszczoną w linku poniżej. Znajdą tam Państwo omówienie  podstawowych zagrożeń oraz zasad zapewnienia bezpieczeństwa w bankowości internetowej.

Zasady bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej

Kursy walut

Kursy walut2018-12-11 obowiązuje od godziny: 14:00
1 EUR4.1681
1 USD3.6629
1 CHF3.6810
1 GBP4.6027
więcej